Nagroda Kisiela

Nagroda Kisiela 2016

W dn. 8 lutego br. w Teatrze Capitol w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Kisiela za 2016 rok. Wśród laureatów znalazł się m.in. Andrzej Zarajczyk, który został wyróżniony w kategorii Przedsiębiorca za rynkowy sukces firmy Ursus SA. Kapituła Nagrody Kisiela z humorem określiła to „skutecznym odpaleniem silników polskiej motoryzacji”. Nic w tym dziwnego, skoro w ubiegłym roku Ursus SA, jako jedyny polski producent ciągników, odnotował skokowy, aż 56,2% wzrost rejestracji nowych ciągników, co przełożyło się na 10% udział spółki na rynku. Wynik ten umieścił spółkę na pozycji lidera wzrostów w branży, pozostawiając konkurencję daleko w tyle. Wręczając nagrodę, Dariusz Żuk, twórca Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości i lider projektu Polska Przedsiębiorcza, powiedział: „Jestem pewien, że pod tym wyborem Kisiel podpisałby się obiema rękami. Bo dzisiejszy laureat to przedsiębiorca, który modelowo realizuje wizję przedsiębiorcy efektywnego i nowatorskiego, zmieniającego to, co nie działa, w innowacyjne polskie i dochodowe firmy. (…) Jestem przekonany, że będzie ogromną inspiracją dla pokolenia przedsiębiorców. Inspiracją, ale też potwierdzeniem, że wszystko jest możliwe. Wizja i determinacja w jej realizacji potrafi doprowadzić do niesamowitych efektów. W imieniu Kapituły, swoim, ale myślę, że wielu Polaków nas oglądających gratuluję i jestem przekonany, że za parę lat Polska będzie kojarzyła się z polskimi globalnymi firmami, a jedną z nich będzie URSUS” .

Nagroda Kisiela jest wyróżnieniem ustanowionym przez Stefana Kisielewskiego pod patronatem tygodnika Wprost. Przyznaje się ją w kategoriach Polityk, Przedsiębiorca i Publicysta osobom, które w mijającym roku osiągnęły szczególnie wiele i których działalność jest zgodna z duchem twórczości pomysłodawcy nagrody. Wyboru laureatów dokonuje Kapituła Nagrody Kisiela, w składzie której znajdują się wszyscy dotychczasowi żyjący laureaci, a ponadto Jerzy Kisielewski (syn Stefana Kisielewskiego).

Andrzej Zarajczyk – prezes zarządu oraz dyrektor generalny POL-MOT Holding SA oraz przewodniczący rady nadzorczej Ursus SA, członek rady powierniczej Akademii Leona Koźmińskiego. W 2011 roku POL-MOT zakupił legendę polskiego rolnictwa – URSUS – i z sukcesem przywraca na rynek ciągniki tej marki.

Serdecznie gratulujemy otrzymanego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: http://www.media.pmpg.pl/, http://ursus.com/, http://www.polmot.pl/