Archiwum wydarzeń

Fundacja Światowe Centrum Pokoju zaprasza do udziału w programie rozwoju osobistego Rozwiń Żagle! - Letnia Akademia Coachingu.
Projekt Rozwiń żagle! - Letnia Akademia Coachingu to wyjątkowa okazja doświadczenia siły jednej z najbardziej efektywnych metod rozwoju osobistego, jaką jest coaching.
W ramach swoich działań statutowych Fundacja Światowe Centrum Pokoju uruchamia cykl nieodpłatnych sesji coachingowych dla wszystkich zainteresowanych odkryciem swojego potencjału i realizacją ambitnych celów.


23 czerwca 2017 r. w siedzibie Fundacji Światowe Centrum Pokoju odbył się trzeci z kolei wykład tematyczny. Tym razem dotyczył on napływu uchodźców do Polski i ich sytuacji prawnej na terenie RP. Prelegentem była p. Ismena Sadi, Radca Prawny z Kancelarii MS Kancelaria Radcowska, która w niezwykle ciekawy sposób przybliżyła słuchaczom tę problematykę.


W ramach prac Fundacji Światowe Centrum Pokoju w dniu 19 maja 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie poświęcone roli społeczeństw w budowaniu i umacnianiu idei pokoju. W wykładzie zatytułowanym Społeczeństwo obywatelskie jako społeczeństwo współpracy i pokoju w dyskursie politycznym przedstawiono wartości obecne w przestrzeni politycznej od okresu odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. do czasów współczesnych. Zagadnienie omówiono na przykładzie ulotki wyborczej.


Dnia 24.04.2017 br odbył się pierwszy wykład w ramach programu upowszechnianie wartości uniwersalnych w działalności publicznej pt. "Bezpieczeństwo jest fundamentem wszystkiego co czynimy", o miejscu bezpieczeństwa wśród wartości uniwersalnych.


W dn. 8 lutego br. w Teatrze Capitol w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Kisiela za 2016 rok. Wśród laureatów znalazł się m.in. Andrzej Zarajczyk, który został wyróżniony w kategorii Przedsiębiorca za rynkowy sukces firmy Ursus SA. Kapituła Nagrody Kisiela z humorem określiła to „skutecznym odpaleniem silników polskiej motoryzacji”.