Podsumowanie projektu

Enjoy the coaching!
czyli nasze fundacyjne podsumowanie projektu Rozwiń Żagle! – Letnia Akademia Coachingu.

 

Przeważnie, kiedy podejmujemy wyzwania, mamy „jak najlepsze intencje” i działamy w tak zwanej „dobrej wierze”. Liczymy na sukces i wymierne korzyści z naszych starań. W trakcie realizacji czujemy wewnętrzną radość. Oczyma wyobraźni widzimy już końcowy efekt. Raptem, w którymś momencie dostrzegamy, że coś jest nie tak! Napracowaliśmy się i co się stało? Nie spełniło się nasze oczekiwanie. Zgasła wewnętrzna radość, zapał gdzieś się ulotnił, a nas samych ogarnęło zmęczenie. Brak woli i chęci podejmowania nowych działań wbija nas w fotel przed telewizorem. Zniechęcenie. Dlaczego?

Ponieważ wszelkie zmiany, jakich chcemy dokonać, muszą mieć swój początek w nas samych i w naszej świadomości skoncentrowanej na osiągnięciu celu.


Fundacja Światowe Centrum Pokoju przygotowała i przeprowadziła projekt „Rozwiń Żagle! - Letnia Akademia Coachingu”. Dlaczego wybraliśmy taki właśnie kierunek? Dlaczego poprzez coaching? Odpowiadamy – ponieważ to bardzo skuteczna metoda rozwoju osobistego, dająca siłę, wyzwalająca energię i wiarę w sukces.  W trakcie spotkań coachingowych stawialiśmy min. pytania o to, jak realizować wypracowane w trakcie sesji rozwiązania. Jak ma przebiegać praca nad postawionym sobie celem bądź nad jego poszukiwaniem. Jak reagować na zmianę otaczającej nas rzeczywistości, by ta nas nie zaskakiwała i nie przygniatała. Towarzyszyliśmy Wam w koncentrowaniu uwagi i energii na działaniach oraz korzyściach z nich wynikających. Zajęcia prowadziliśmy przez cały okres wakacji, aż do końca września br.

Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, wielokrotnie kończyliśmy zajęcia późnym wieczorem. Uczestnicy „Letniej Akademii" poświęcali swój wakacyjny czas by przyjść i zainwestować go we własny rozwój osobisty. Zachwyceni rezultatem, jaki osiągnęli, serdecznie nam dziękowali wystawiając przy okazji wspaniałe opinie Fundacji.


Jako „Światowe Centrum Pokoju” braliśmy udział w wielu spotkaniach, szkoleniach i wykładach motywacyjnych. Zawsze wszystko ładnie wyglądało ale tylko w słowach mówcy. W naszym programie „Letniej Akademii” zaproponowaliśmy zupełnie inne podejście. Dało się ono zauważyć w bezpośrednim, personalnym kontakcie z coachem. To koncentracja zarówno na naszym indywidualnym, zróżnicowanym charakterze i osobistych celach, jak i na wszystkich, potrzebnych do ich osiągnięcia zasobach, dobrych i mocnych stronach.

Stąd też coaching jako metodologia idąca w zupełnie inną stronę. Coaching pokazuje w czym tkwi siła. A tkwi w Tobie. Od dawna wszyscy wiemy, że narzekanie nic nie daje, ale i tak to robimy. Wygodniej jest nam ponarzekać i powiedzieć „nie wiem”! Bo to jest łatwiejsze, to przynosi chwilową ulgę, jak papieros czy kieliszek alkoholu. Na chwilę ! Prawda jest taka, że  nasz „kłopot” został na trochę odsunięty i uśpiony. A potem budzisz się rano i wiesz, że nic się nie zmieniło.

Wszyscy, którzy zajmują się motywacją, mówią jednym głosem - koncentruj się na celach i możliwościach, a nie na problemach i ograniczeniach. Nasuwa się jednak  pytanie – jak to zrobić? I po to był nasz projekt. Nasi coachowie towarzyszyli Wam w poszukiwaniu odpowiedzi.  W trakcie sesji wydobywaliście całe bogactwo charakteru tkwiące w każdym z Was. Stąd wszystkie pozytywne opinie, które nam wystawiliście.


Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia przy innych projektach!